İçeriğe geç

Tasarım açısından mikrofon süngeri baskılı modelleri arasındaki farklar

Temiz ses kaydından kurumunuzun tanıtımına kadar farklı işlere yarayan mikrofon süngeri baskılı modelleri pek çok farklı çeşide ayrılır. Bu sayede, tarzınıza göre birden fazla alternatifiniz bulunur. Seçeceğiniz süngerin tasarımı oldukça önemlidir. Mikrofon süngeri baskılı tasarımı, kurumsal kimliğinize direkt etki eden bir detaydır. Pek çok sektörde mikrofon kullanılır ve bazı mikrofon süngeri baskılı modelleri, yapılan işle özdeşleşmiştir.

Mikrofon Süngeri baskılı Tasarımları

Mikrofon süngeri baskılı tasarımları yuvarlaktan köşeliye kadar farklı görünümlere sahiptir. Burada önemli olan sizin hangi işle meşgul olduğunuzdur. Zira mikrofonlar her ne kadar haber bültenleri ile özdeşleşmiş olsa da, günümüzde kullanım alanları bir hayli genişlemiştir. Bu genişleme Youtube gibi video paylaşım sitelerinin etkisi büyüktür. Youtube kanalı için mikrofon süngeri baskılı arayanların sayısı da önemli ölçüde artmıştır. Artık gazetecilik eğitimi almayan, ancak bu alana ilgisi ve yeteneği olan kişiler de Youtube üzerinden haber programları yapmaya başlamıştır. Ayrıca, yine aynı site üzerinden yarışma, eğitim vs. gibi çeşitli dallarda içerik üreten ve Youtuber olarak bilinen kişiler de bulunur. Youtube için logolu mikrofon süngeri baskılı tasarımlarında öne çıkan model yuvarlak süngerdir. Bu sünger çeşidi televizyonların haber bültenleri tarafından sıklıkla kullanılır. Oldukça sempatik bir görünüme sahiptir. Elips şeklinde, bombeli olacak şekilde tasarlanan mikrofon süngeri ise daha ciddi bir görünüme sahiptir. Köşeli süngerler ise ciddiyet seviyesini bir tık daha yukarıya taşır. İçeriğini tamamen haber üzerine kurgulayan ve bu sebeple haber kanalı olarak bilinen televizyon kanalları ise sık sık silindir şeklindeki süngerleri kullanır. Bu süngerler diğerlerini aksine uzun olacak şekilde tasarlanır. Ne tür bir sünger kullanmanız gerektiğini konusunda, mikrofon süngeri baskılı yorumları hakkında araştırma yaparak da fikir sahibi olabilirsiniz.

Logolu Mikrofon Süngeri Baskılı Almanın Faydaları

Logolu mikrofon süngeri baskılı , düz bir süngere göre çok daha avantajlıdır. Eğer reklama ve tanıtıma önem veren bir yayıncıysanız, logonuzun olabildiğince daha çok alanda görünmesini istersiniz. Mikrofon süngeri baskı üzerine bastıracağınız logo ise, direkt olarak izleyicilere etki eder. Videolarınızı izleyen kişiler mikrofonun üzerinde kurduğunuz oluşumun logosunu görür. Bu da, videonuzun ya da kurumunuzun akılda kalmasını kolaylaştırır. Logolu mikrofon süngeri sadece reklam noktasında fayda sağlamaz. Aynı zamanda kurumsal kimlik açısından da işinize yarayabilir. Mikrofonun üzerine bastıracağınız logo ile daha kurumsal bir görünüm kazanabilirsiniz. Bu sayde, izleyicinin gözündeki itibarınız da daha yüksek seviyelere çıkabilir. İzleyicinin sürekliliği için güven vermeniz ve işinize önem verdiğinizi göstermeniz oldukça önemlidir.

Mikrofon Süngeri Baskılı İle Daha Temiz Ses

Mikrofon süngeri baskılı reklam ve tanıtım konusunda sağladığı faydanın yanı sıra, daha temiz ses elde etmeniz için de işinize yarar. Mikrofonlar, ses dalgarını elektriksel titreşimlere yarar. Bu sayede sesi kaydedebilirler. Ancak bu kayıt esnasında konuşmacının yanı sıra başka sesler de kayda girebilir. Özellikle dış mekanda kayıt alıyorsanız, seslerin girme ihtimali çok daha büyüktür. Kayda giren istenmeyen seslerin arasında rüzgar sesi önemli bir yere sahiptir. Mikrofon süngeri baskılı kullanarak hafif şiddetteki rüzgarların kayda girmesini önleyebilirsiniz. Rüzgar faktörü dışında, çevreden gelen diğer seslere karşı da mikrofon süngeri ile önlem almış olursunuz. Mikrofon süngerinin istenmeyen sesleri önlemesi, üretim aşaması ile alakalıdır. Bu süngerler üretilirken özel bir partikül kullanılır. Öte yandan, mikrofon süngerlerinin bir faydası daha bulunur. O da, mikrofonun temiz kalmasıdır. Mikrofona sünger geçirdiğiniz zaman toz ve diğer küçük parçacıklara karşı önlem almış olursunuz. Bu sayede mikrofonunuzu daha uzun süre temiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Call Now Button