İçeriğe geç

Mikrofon süngeri baskı satın almanın püf noktaları

Mikrofon süngeri baskı, video kaydı ya da ses ile alakalı olan işlerde küçük ama önemli bir parçadır ve dolayısıyla satın alırken dikkat edilmesi gereken noktalar üzerinde durulması gerekir. Bu konuya geçmeden önce ise mikrofon süngerinin ne işe yaradığını anlamanızda fayda vardır. Böylece neden dikkat etmeniz gerektiğini aha net bir şekilde anlayabilirsiniz.

Mikrofon Süngeri Baskı Ne İşe Yarar?

Mikrofon süngeri baskı, hem kurumunuzun kimliği hem de sahip olduğunuz donanımın güvenliği açısından önemlidir. Bu da, süngerlerin birden fazla alanda işe yaradığını ve farklı konulardaki ihtiyaçları karşılayabileceklerini gösterir. Donanım güvenliği açısından bakıldığında, süngerlerin mikrofonu koruma görevi ön plana çıkar. Mikrofonlar, sahip oldukları teknoloji sayesinde sesi kaydetmenize yarayan araçlardır. Bu araçları iyi bir şekilde korumanız gerekir. Kırılgan bir yapıya sahip olmaları sebebiyle darbe aldıkları zaman kullanım dışı kalabilirler. Mikrofonları darbe, düşme ya da vurma gibi eylemlerden koruduğunuz gibi tozlardan da korumanız gerekir. Tam da bu noktada devreye mikrofon süngeri baskı girer. Mikrofonun üzerine geçireceğiniz sünger ile bu araçları daha uzun bir süre temiz tutabilirsiniz. Süngerler tozların dışında diğer küçük materyalleri de mikrofondan uzak tutar. Ayrıca, mikrofon süngeri baskı aletten kolay bir şekilde çıkar ve siz de süngeri temizleyebilirsiniz.

Mikrofon Süngeri Baskı İle Daha Kurumsal Görüntü

Mikrofon süngeri baskı, kurumunuzun daha kurumsal görünmesi için adeta bir aracı görevi görür. Bu noktada devreye logolu olan süngerler girer. Logolu mikrofon süngeri baskı ile izleyicilere daha kurumsal bir hava verebilirsiniz. Bu durum özellikle Youtube kanalları gibi kişisel oluşumlar için daha büyük önem taşır. Televizyon kanallarının birçoğu zaten kurumsal firmalardır. Halk bu kanalları tanır. Bu kanalların mikrofonlar üzerinde logoya yer vermesi, tanınırlık kazanmaları sürecinde etkili olmuştur. Hala da logolu mikrofon süngeri baskı kullanmaya devam ederler. Youtuber denilen kişiler ise televizyon kanallarına göre video işinde çok daha yenidirler. Dolayısıyla kurumsal kimlik çalışmasına ihtiyaç duyarlar. Logo baskılı mikrofon süngeri baskı ise kurumsal kimlik çalışmasında öne çıkan en kolay yöntemlerden biridir. Mikrofon üzerinde yer alan süngere kendi logonuzu bastığınızda videonuzu izeyenler bunu görür. Videoyu unutsalar bile logonuzu gördükleri yerde hatırlayabilirler. Dolayısıyla reklam ve tanıtım faaliyetleri konusunda da avantaj elde edebilirsiniz. Ayrıca, logolu mikrofon süngeri baskı ile işinize verdiğiniz önemi de izleyiciye yansıtabilirsiniz. Logo baskılı süngerler sizi daha disiplinli gösterebilir ve izleyici gözündeki itibarınızı arttırabilir.

Temiz Ses İçin Mikrofon Süngeri

Mikrofon süngeri kullanmak, iyi bir ses kaydı yapmak için de önem taşır. Temiz bir ses elde edemezseniz, çektiğiniz görüntü de ziyan olabilir. Bu sebeple ses kaydının kaliteli olması gerekir. Dış sesin kayda girmesini olabildiğince önlemelisiniz.  Mikrofon süngeri ile bu tür durumlardan belli bir noktaya kadar korunabilirsiniz. Bu süngerler, hafif şiddetteki rüzgar sesinin kayda girmesini önleyebilir. Rüzgar dışında diğer çevresel seslerin de kayıttaki etkisini azaltabilir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tüm bu bilgiler göz önüne alındığında, mikrofon süngeri baskı satın alırken dikkat edilmesi gerekenler hususunda iyi bir ürün almanın önemi öne çıkar. Öncelikle, logonuzun mikrofonun üzerine iyi bir şekilde uygulanması gerekir. Logonun desenin ve renginin net olmasına dikkat etmelisiniz. Logodaki şeklin yayıldığı ve istediğiniz rengin tutmadığı bir sünger işinize yaramaz. Diğer bir husus ise, süngerin havadaki tozu yakalayabilecek yoğunlukta üretilmesi şeklinde öne çıkar. Bununla birlikte, istemeyen sesleri kesebilecek yapıda da olması gerekir. Tüm bunları sağlarken ses kalitesini de olumsuz yönde etkilememelidir. Bu sebeplerden ötürü mikrofon süngeri satın alırken istediğiniz üreticiye net bir şekilde ifade etmeli ve söz konusu hususlarda güvence istemelisiniz.

Call Now Button