İçeriğe geç

Logolu mikrofon süngeri baskı bir zamanlar ulaşılmaz idi

Bir zamanlar hepimiz için ulaşılamaz olan ama bugün her yerde gördüğümüz alet: mikrofon.

Herkesin elinde bir mikrofon. Yaşlısından gencine, orta yaşlısından çocuğuna kadar herkesin elinde bir mikrofon var. Genel olarak hepimiz bir amaç için mikrofon kullanıyoruz.

Sesimizi başkalarına ulaştırabilmek için, bir şeyler satmak için, bilgi aktarmak için, şarkı söylemek için, eğlence için. Daha aklımıza gelmeyecek bir sürü meziyeti var bu aletin.

Sizce mikrofondan nasıl ses çıkar?

Bildiğiniz üzere bir sesin çıktığı yerde (konuşma esnasında, başka maddelerin sesinin çıktığı anda) ses, havada bir basınç basınç değişimi oluşturur. Basın değişimi, bir dalga şeklinde havada bir dalga iletimi olarak yayılır. Ses aslında teknik anlamda bu hava basıncının değişimine verilen addır.

Mikrofon ise, havada yayılan ses dalgalarını tutarak bunları enerjiye çeviren elektronik ve teknolojik aletlerdir.

Mikrofon, genel olarak sesi dağıtmaya yaradığı için bazen ses istediğimiz gibi yayılmaz.

Bu sebeple mikrofon süngeri baskı kullanılır. Mikrofon süngerleri, sesin daha kolay yalıtılması ve daha güzel çıkması için kullanılır.

Kimi zaman reklam olarak markaların üzerine baskı olarak kullanılsa da içerisindeki yalıtım maddeleri sebebiyle sesi dağıtmaz. Gerçek sesin tokluğunda çıkması için kullanılan mikrofon süngeri, renk renk boyut boyut tasarlanabilir.

Mikrofona bir nevi kılıf olan bu sünger, istediğiniz kalınlıkta ve boyutta üretilebiliyor. Mikrofon süngeri sayesinde böylelikle mikrofondan ses çıkışı kaliteli ve düzgün olabiliyor.

Mikrofon süngerleri aynı zamanda stüdyo kayıtları için de aşırı kullanışlı bir ürün. Kayıtlarda seslerin pürüzlerini yok eden bu kılıf sesin oldukça uzağa yayılmasını sağlarken bu sesin düzgün olmasını da sağlıyor. Hem üzerine kullanıldığı şirketin markasının baskısı yapılırsa bir nevi reklam işlevi de görebiliyor.

Olumsuz hava koşullarında sesin kötü çıkmaması için kullanılan süngerler, sesi tok tutuyor. Bilindiği üzere kurtarıcı aletler olan mikrofonlar, çeşitli boyutlarda üretilebiliyor. İşlevine göre boyutları değişkenlik gösterebiliyor. Kamera, el, kablolu, kablosuz gibi mikrofon çeşitleri mevcut.

Sonuç olarak mikrofon sesin dağılmasına açık yapısı sebebiyle bazı aksesuarlara ihtiyaç duyar. Bu aksesuarlardan biri de mikrofon süngeridir. Mikrofon süngeri baskı, mikrofona kılıf olmasının yanında mikrofondan ses çıkışını kaliteli kılar ve üzerine marka- logo baskısı sayesinde ise marka tanıtım reklam konusunda firmalara destek olur.

Aynı zamanda dışarıdaki gürültü, toz vb. etkenlere karşı mikrofonu ve sesi korumaya yardımcı olur. Mikrofon süngerleri üstelik her boyuta ve cebe uygun.

Renk renk üretilen süngerler, mikrofonlardan çıkan ses pürüzlerini yok etmesinin yanında eskimemesine de yardımcı olur. İşlevine göre boyutları değişkenlik gösterebilmesinin yanında mikrofon süngerleri de bu işlevlere benzer şekilde üretilebiliyor. Bazen dikdörtgen uzun bazen yuvarlak ve daha derin tasarımları mevcut.

Siyah, beyaz, kırmızı, sarı, logolu, logosuz, armalı, armasız, tek renk, çift renk, rengarenk ne renk isterseniz üretimi yapılır. Kullanımı oldukça kolaydır. Kolay kolay eskimeyen yapısı ile kurumlara fazla masraf yaptırmaz.

Call Now Button